TR türkiye

İdent, Fullname ve Nicki Aynı Olan Saldırılara Karşı Spamfilter Koruması

İdent, Fullname ve Nicki Aynı Olan Saldırılara Karşı Spamfilter Koruması

Reklam, İdent, Fullname ve Nicki Aynı Olan Saldırılara Karşı Spamfilter Koruması

Değerli sohbet sitesi yöneticileri, irc sohbet siteleri üzerinde bir çoğu site sahiplerinin müzdarip olduğu sohbet odalarına yapılan proxy, tor vb. saldırılardır. Firmamız bünyesinde, site sahiplerine sunmuş olduğumuz g-bot %100 proxy ataklarına karşı koruma sağlamaktadır. Fakat kullanıcılar bazı durumlarda, site sahiplerini rahatsız edecek ident, nick veya fullname belirleyerek TR proxy veya buna benzer yöntemler kullanarak sohbet odaları üzerindeki kullanıcıları rahatsız edecek eylemlerde bulunmaktalar. Bu yüzden sunucularınızda kullanabileceğiniz bir kaç spamfilter yapısı hakkında bilgi vereceğiz.

Centos!sekershell@sekershell.com * Sohbet web kullanıcısı

Nick: Centos, ident: sekershell, fullname: Sohbet web kullanıcısı şeklinde, ayrılmaktadır. Saldırı türüne göre; nick, ident, fullname şeklinde örnekten faydalanarak, yasaklama yapabilirsiniz.

Nick (Rumuz) Saldırıları Spam Ekleme Komutu

Giriş: Centos-405534
Giriş: Centos-308143
Giriş: Centos-458054
Giriş: Centos-225043
Giriş: Centos-308401
Giriş: Centos-980140
Giriş: Centos-415710
Giriş: Centos-434101

Eğer sohbet odalarına bu şekilde, benzer nick üzerinden giriş sağlanıyor ve kullanıcıları rahatsız edecek  hareketlerde bulunuluyor ise, “Centos” nickini(rumuz) aşağıda size vermiş olduğum örnek ile spama ekleyerek sunucuya girişini engelleyebilirsiniz.

/spamfilter add u gzline – Giris-Yasak! Centos.{1,32}!.+@.+:.+

İdent Spam Ekleme Komutu

Sohbet odaları üzerinde rahatsız olduğunuz ident girişleri oluyor ise ve siz bu konuda ident yasaklamak istiyorsanız, aşağıda sizlere vermiş olduğum komut ile ident yasaklayabilirsiniz.

/spamfilter add u gzline – Yasakli-İdent-Girisi! (?-i)^(.+sekershell@.+:.+)$

Bu komut ile identleri “sekershell” yazan girişleri engellemiş olursunuz.

Özellikle şunu da detaylı anlatmak istiyorum. Diyelim ki sitenize sex userleri giriyor, identleride Gece. Saldıranların identleri ile sizin normal web userlerinizinki ile aynı ama büyük küçük harf değişikliği var.

Özellikle şunu belirtmek istiyorum. Diyelim ki rahatsız olduğunuz veya sitenize girmesini istemediğiniz bir kullanıcı, mevcut sitenizdeki identleri kullanarak bir kaç harfi büyüterek veya küçülterek giriş yapıyor ise, bu vermiş olduğumuz komutta küçük ve büyük harflere duyarlıdır. İdent yasaklama işlemini yaparken, buna dikkat ederseniz kolaylıkla benzer identlerde, büyük ve küçük harfi farklı olanları rahatlıkla yasaklayabilirsiniz.

Fullname Spam Ekleme

Bu saldırı türü veya girişler de fullname kullanılarak yapılıyor ise, size aşağıda sunmuş olduğum komutu kullanarak fullname yasaklaması yapabilirsiniz.

/spamfilter add u gzline – Yasakli-Fullname-Girisi! (.+!.+@.+:Sohbet web kullanıcısı)$

Bu komutta fullnameleri “Sohbet web kullanıcısı” olarak giriş yapan kullanıcılar atılır.

Yine aynı şekilde, büyük küçük karaktere duyarlı olan fullname yasaklamaları için dikkat etmeniz gereken kural, yasaklayacağınız identte uygulayacağınız fullname de kullandığınız büyük küçük karakterlerdir.

Sekershell firması olarak; Müşterilerimize Maksimum hizmet ve %100 güvenli hizmet sunmaktayız. Sizde Hızlı ve Üstün Performanslı IRC Hosting paketlerimizi, inceleyerek kendinize ait irc alt yapısına sahip sohbet sitesi kurmak istiyorum diyorsanız, en uygun fiyat garantisiyle hizmet satın alabilirsiniz.

Cevap bırakın

Copyright © 2022 Sekershell.com & GucluHosting.com
Tüm hakları saklıdır.